III regata de llarga distància de llagut català, Arenys de Mar, 19 de novembre

La Lliga de llarga distància de llagut català ha continuat, aquest diumenge 19 de novembre, amb la 3a regata d’aquesta competició, que s’ha dut a terme a la platja de la Picòrdia d’Arenys de Mar, on s’han reunit una cinquantena d’equips de 16 clubs diferents.

El camp de regates, en aquesta ocasió, ha constat d’un recorregut de 2.000 metres en forma triangular i la prova consistia en realitzar dues voltes, és a dir, 4.000 metres, excepte els cadets que en farien una. Aquesta regata era la darrera de llarga distància de la Lliga, atès que les dues properes, a Cambrils i Deltebre, ja seran amb el format habitual de 4 carrers i distàncies més curtes (500, 1.000 o 1.500 metres, segons la categoria).

Les veteranes femenines han encetat la jornada mitja hora més tard del que estava previst i les nostres representants han registrat el 7è millor temps (24:14,10) de les 14 tripulacions que hi han participat, millorant, d’aquesta manera, el resultat de la jornada passada, en la que s’havien classificat en la 10a posició. Els tres primers equips han estat, per aquest ordre: Rem Mataró (23:22,90), Rem Premià (23:24,70) i C.N. El Balís (23:35,00).

A continuació ha estat l’hora del cadet, categoria en la qual hi ha hagut molta més participació que en les darreres jornades i en aquesta ocasió han estat 7 els equips que han vogat els seus 2.000 metres. Tot i el lleuger desavantatge que comporta que els integrants de la nostra escola de rem conformin un equip mixt amb només un nen a la tripulació (a diferència de la resta d’equips, que tenen més presència masculina), han registrat un molt bon resultat assolint la 5a posició (12:23,30), per darrera de Vent d’Estrop Cambrils (11:52,90), Rem Cambrils (12:03,10), Rem Badalona 2 (12:06,50) i Rem Badalona 1 (12,21,50).

En el torn dels veterans masculins, els nostres representants, amb el reforç de dues veteranes femenines (gràcies, Anna i Cruz!) s’han situat en la 12a posició (23:36,50), millorant també la posició obtinguda a Sant Feliu (14a). Els tres millors registres d’aquesta categoria, en la qual han participat 15 embarcacions, han estat, per aquest ordre, Rem Badalona (21:23,60), Xino-Xano Deltebre (21:24,40) i Rem Arenys (21:32,00).

Seguidament, en la categoria sènior femení, les nostres noies, després del seu debut en la regata anterior, han confirmat el seu bon paper i han obtingut un altre segon lloc (23:05,70) d’entre les 5 tripulacions participants, per darrera de Rem Mataró (22:52,90), però per davant de Vent d’Estrop Cambrils (23:06,50), Rem Premià (24:10,80) i Rem Cambrils (24:50,20).

Amb l’entrega de premis ha finalitzat una jornada que ha transcorregut en un ambient molt assolellat, quasi més propi de principis d’estiu que de mitjans de novembre, amb una organització impecable per part del club local, Rem Arenys, i amb una progressió palpable de tots els nostres equips.

La Lliga de llarga distància de llagut català continuarà amb la disputa de la 4a regata, el 3 de desembre a Cambrils i que, com hem apuntat abans, ja es competirà amb el format habitual.

Fins llavors, força Obreria i amunt els rems!

No Replies to "III regata de llarga distància de llagut català, Arenys de Mar, 19 de novembre"


    Got something to say?

    Some html is OK

    Aquest lloc utilitza Akismet per reduir els comentaris brossa. Apreneu com es processen les dades dels comentaris.