D’agost a desembre de 2021

Amb el Campionat de Catalunya de Llagut 2021, que s’havia de dur a terme a Tarragona el primer cap de setmana d’agost de l’any passat i que per problemes organitzatius no es va acabar disputant, es va donar per tancada la temporada 2020/21 de rem de banc fix.

A l’estiu es va reprendre la competició amb la Lliga de l’associació de clubs de Lloret de Mar, que tenia per objectiu unir les entitats de la vila i recuperar aquesta competició, que es feia anys enrere. Els nostres equips infantils i juvenils van participar en aquest certamen, que constava de 2 regates, que es van disputar el 15 d’agost i el 19 de setembre.

Després del parèntesi estiuenc i en una fase preparatòria de la temporada, durant els mesos d’octubre i novembre les cites al calendari van ser les 3 regates que conformen la Lliga de llagut llarga distància i les 2 regates del Trofeu promoció batel. Les de llagut es van dur a terme a Amposta el 23 d’octubre (els nostre club no hi va participar), al pantà de la Baells el 7 de novembre i a Arenys de Mar el 21 de novembre, en les quals hi van participar els nostres equips de veterans. Les de batel es van dur a terme al pantà de la Baells i a Badalona (el 6 i 20 de novembre respectivament) i el nostre club hi va participar amb els equips infantils i juvenils (masculí i femení). Amb aquestes regates del darrer trimestre es donava per finalitzat un any encara força complicat a causa del Covid19.

Resultats llagut llarga distància:

https://docs.gestionaweb.cat/1411/resultats-regata-la-baells-1689610.pdf

https://docs.gestionaweb.cat/1411/resultats-regata-arenys-de-mar-1702541.pdf

Resultats batel:

https://docs.gestionaweb.cat/1411/resultats-regata-batel-6-de-novembre-1687765.pdf

https://docs.gestionaweb.cat/1411/resultats-badalona-20-de-novembre-1697608.pdf

Passades les festes de Nadal, la competició es va reprendre amb les regates de les lligues catalanes de batel i llaüt mediterrani, que van tenir lloc durant els mesos de gener a març de 2022.

Fins a la propera crònica, cuideu-vos molt i amunt els rems!

Arenys (21/11/21)
Badalona (20/11/21)
Pantà de la Baells (7/11/21)
Pantà de la Baells (7/11/21)

No Replies to "D'agost a desembre de 2021"


    Got something to say?

    Some html is OK

    Aquest lloc utilitza Akismet per reduir els comentaris brossa. Apreneu com es processen les dades dels comentaris.