Batel: II Lliga catalana i Campionat de Catalunya

El passat 2 d’abril va ser un dia històric per al Rem Santa Cristina perquè vam aconseguir, al Canal Olímpic de Castelldefels i per primera vegada a la nostra història, la 3a posició com a club en el Campionat de Catalunya de batel, la qual cosa ens fa una especial il·lusió. Aquesta classificació és la suma de diversos resultats en les diferents categories i sense cap mena de dubte hi va pesar molt la primera posició de l’equip juvenil masculí, als que volem felicitar efusivament des d’aquestes línies. El nostre club també hi va participar amb els equips sènior masculí (3r), infantil mixt (4t), veterà femení (4t) i sènior femení (8è), i podeu consultar els temps que es van registrar en aquest enllaç:

https://docs.gestionaweb.cat/1411/resultats-batel-2-d-abril-2022-1795167.pdf

Abans d’aquesta competició s’havia disputat la II Lliga catalana de batel, que va constar de 5 regates que es van dur a terme entre els mesos de gener a març d’enguany. La primera prova va ser a les aigües del riu Ebre al seu pas per Flix el 22 del primer mes de l’any, on es van desplaçar els nostres equips infantil, veterà femení i sènior femení, i es van registrar els següents resultats:

https://docs.gestionaweb.cat/1411/resultats-batels-22-de-gener-1734314.pdf

La 2a regata es va disputar el 29 de gener, a Badalona, on el nostre club hi va participar amb els equips infantil, cadet, veterà femení i els dos sèniors: femení i masculí, i es van registrar els següents resultats:

https://docs.gestionaweb.cat/1411/resultats-regata-batel-29-de-gener-badalona-1736099.pdf

La competició va continuar a Sant Jaume d’Enveja, amb la 3a jornada, on les nostres tripulacions d’infantil, veterà femení i absolut masculí van aconseguir els següents resultats:

https://docs.gestionaweb.cat/1411/classificacio-general-1757478.pdf

La següent jornada es va dur a terme el 12 de març amb la disputa de la 4a regata, un altre cop a Badalona, on el nostre club hi va participar amb els equips infantil (que van aconseguir la 4a posició), juvenil (segons, després de Rem Badalona), sènior femení (amb el millor 6è temps) i veterà femení (quartes en la classificació final).

L’endemà, segon diumenge de Quaresma, va tenir lloc al paratge de Santa Cristina el tradicional Aplec dels Perdons, organitzat per l’Obreria de Santa Cristina. Enguany, però, es va suspendre l’arrossada a causa del mal temps que amenaçava en espatllar la jornada, tot i que es va mantenir la missa, en la qual el nostre club hi va participar amb l’habitual ofrena a la imatge de la Santa, i el relleu de les obreres.

El següent cap de setmana de competició havia de ser a Sant Jaume d’Enveja, amb la disputa de la 5a i última regata de la Lliga, però es va haver de suspendre per causes meteorològiques, tot i que diumenge sí que es va poder dur a terme, amb tota normalitat, la regata de llaüt mediterrani. A causa d’aquesta suspensió, doncs, els resultats finals de la II Lliga catalana de batel van ser la suma dels punts aconseguits en les 4 regates anteriors i, d’aquesta manera, els nostres equips van assolir les següents posicions a la classificació final: absolut masculí (4t), absolut femení (6è), veterà femení (3r), juvenil masculí (2n), cadet masculí (5è) i infantil (2n).

https://docs.gestionaweb.cat/1411/1-puntuacio-lliga-batel-2022-1773404.pdf

Fins a la propera crònica, cuideu-vos molt i amunt els rems!

Medalles del Campionat: or per als juvenils i bronze per als sèniors
Infantils al Canal Olímpic de Castelldefels
Les vetes a Sant Jaume d’Enveja
Sènior femení a Castelldefels
Sènior masculí a Castelldefels


No Replies to "Batel: II Lliga catalana i Campionat de Catalunya"


    Got something to say?

    Some html is OK

    Aquest lloc utilitza Akismet per reduir els comentaris brossa. Apreneu com es processen les dades dels comentaris.