2a Regata de Llaüt, Platja de Santa Cristina

Avui diumenge s’ha celebrat la segona regata de la lliga de llaüt del mediterrani, organitzada pel nostre club a la platja de Santa Cristina de Lloret de Mar. La prova inicialment era prevista per la setmana passada, però donada la difícil meteorologia a la costa es va haver d’ajornar. Hi han participat 200 esportistes de 7 clubs diferents, i han pogut gaudir d’una bonica jornada de rem en un entorn privilegiat com és la platja de Santa Cristina, amb mar calmada i poc vent.

El nostre club hi ha estat present en 4 categories, una de les quals, el juvenil femení, s’estrena aquest any amb la promoció de les noies que l’any passat remaven en categoria cadet; a més també hi han participat el veterà femení que ja és un equip consolidat d’altre anys; i els dos absoluts masculí i femení. Les noies del juvenil femení han quedat 2ones, el veterà femení en darrera posició, l’absolut masculí ha quedat en 5ena posició, i l’èxit ha vingut de la mà de l’absolut femení que s’ha endut la victòria amb un temps de 07:35.78, per davant de Cambrils (07:41.41) i Rem Badalona (07:57.57).

La propera regata serà a Empuriabrava el proper 19 de març.

Enllaç als resultats oficials –> link

Podeu visualitzar els vídeos de les regates clicant als següents enllaços:

Sènior Masculí, Final B

Sènior Femení, Final A

Juvenil Femení, Final A

Veterà Femení, Semifinal

 

No Replies to "2a Regata de Llaüt, Platja de Santa Cristina"


    Got something to say?

    Some html is OK

    Aquest lloc utilitza Akismet per reduir els comentaris brossa. Apreneu com es processen les dades dels comentaris.