6a Regata, Cambrils

Aquest diumenge s’ha celebrat la penúltima regata de la Lliga Catalana, a Cambrils (el Baix Camp). El nostre club hi ha estat present amb les 5 tripulacions habituals, l’infantil mixt ha quedat 5è, però es manté 3er a la classificació general. Les noies del cadet femení han hagut de remar dos cops la final, donat que durant la primera regata l’embarcació de Móra d’Ebre ha envaït el seu carril i per tant els jutges l’han desqualificat, fet que ha comportat que Rem Santa Cristina i Rem Badalona es disputessin la victòria en una segona final a dos al final de la jornada, amb victòria per les nostres cadets.

El veterà femení ha fet un pas endavant i després de fer una bona cronometrada ha aconseguit entrar per primer cop aquest any a la Final B, on han finalitzat en darrera posició de la regata i per tant 8ena de la jornada.

En categories absolutes, èxit per l’absolut femení, que amb una treballada victòria (segona de la temporada) es consolida al capdamunt de la classificació femenina amb 2 punts d’avantatge respecte Capgrossos de Mataró. Les noies han finalitzat primeres amb un temps de 08:56,97; per davant de Capgrossos de Mataró (08:57,76) i Nàutic Bétulo (09:04,75). Per part de l’absolut masculí, han finalitzat tercers en la regata final amb un temps de 08:20,87; per darrera de Nàutic Flix (08:12,51) i Cambrils (08:12,75); i es mantenen primers al capdavant de la Lliga amb 115 punts, 8 més que el seu perseguidor el Cambrils.

Els bons resultats aconseguits avui a Cambrils, fan que la darrera regata de la Lliga que es disputarà el proper diumenge 4 de setembre a Lloret de Mar ens permeti afrontar-la amb aspiracions d’aconseguir fins a 4 podis de les 5 tripulacions amb què participem.

IMG_5661

IMG_5660

IMG_5654

IMG_5655

IMG_5642

IMG_5630

IMG_5637

 

No Replies to "6a Regata, Cambrils"