Regata Llaüt del mediterrani, Santa Cristina 10 d'abril 2016

Avui hem organitzat la primera regata de Llaüt del mediterrani a la platja de Santa Cristina i  hem comptat amb la participació d’equips dels clubs de rem de Badalona, Natació Badalona, Bétulo, Flix, Cambrils, Xon’s Empuriabrava i Rem Santa Cristina.

La meteorologia ens ha acompanyat durant la primera prova de 1987m amb recorregut passant pel pas de s’Agulla. A mig matí s’ha aixecat força vent de garbí i això ha fet que la segona prova també de 1987m en direcció Fenals hagi estat molt dura per a totes les tripulacions un cop feta la ciavoga i de tornada cap a Santa Cristina, trobant-nos un fort vent de cara.

Els resultats finals s’ha fet tenint en compte la suma de temps de les dues proves cronometrades  i han estat molt bons per al nostre club, quedant en primera posició l’equip Sènior Masculí (18:41.21) amb 20 segons d’avantatge sobre el segon classificat Flix (19:00.19) i més de 40 segons sobre el tercer Natació Badalona (19:26.34). En categoria Sènior Femení ha guanyat l’equips del Bétulo (20:21.15) seguit de Santa Cristina (20:31.42) i de Cambrils (20:43.24). A més a més, el nostre club també ha participat en les categories Cadet Femení (segona posició, amb 2 vogadores de Cambrils) i en Veterà Femení (quarta posició).
Fotografies de la regata –> https://www.facebook.com/remsanta.cristina/
Fotografies del pas de s’Agulla –> Fishing.cat –> àlbum de fotos
La propera regata serà el 24 d’abril a Badalona i el 08 de maig a Banyoles (Campionat de Catalunya).

No Replies to "Regata Llaüt del mediterrani, Santa Cristina 10 d'abril 2016"